Томи Хаас вече е на полуфинал на силния турнир от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4 169 090 долара.

Германецът, който ден по-рано отстрани световния номер 1 Новак Джокович, сега се справи с Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:1 за 64 минути.

Хаас нямаше никакви проблеми и стигна до успеха с четири пробива. 15-ия в схемата германец, който ще навърши 35 години на 3 април, е най-възрастният тенисист отстранил действащ номер 1 в света за последните 30 години.

Негов съперник на полуфиналите ще бъде Давид Ферер. Номер 3 в схемата победи Юрген Мелцер (Австрия) с 4:6, 6:3, 6:0 за 1:55 час. Испанецът, който има вече две титли от началото на годината, допусна четири пробива в мача, но в решителния трети сет не даде нито гейм на съперника си. Загубата сложи край на серията на Мелцер от девет поредни победи. Номер 42 в света спечели турнира в Далас по-рано този месец.