Григор Димитров продължи успешното си представяне в Бризбейн, след като се класира за полуфиналите на двойки.

Най-добрият български тенисист и японският му партньор Кей Нишикори победиха представителите на домакините Джон Пиърс и Джон-Патрик Смит със 7:6(6), 7:5 за 82 минути.

Димитров и Нишикори пропуснаха три възможности за пробив в първия сет, който стигна до тайбрек. В него двамата преодоляха ранно изоставане от 1:4 точки и стигнаха до обрат, след като взеха пет от последните шест разигравания.

В края на втората част българинът и японецът реализираха единствения пробив в мача, за да триумфират.

Димитров заработи 90 точки за ранглистата на АТП на двойки и 3410 долара.

В спор за място на финала двамата ще срещнат Марсело Мело (Бразилия) и Томи Робредо (Испания).

В същото време стана ясен и съперникът на Гришо на четвъртфиналите в надпреварата на сингъл. Това ще бъде Юрген Мелцер (Австрия), който успя да победи белгиеца Давид Гофен с 6:4, 7:6(4). Димитров е спечелил единствената срещу помежду им със 7:6(2), 6:2 на турнира от сериите "Мастърс

Австриецът е 29-и в класацията на АТП, но е достигал до осмото място през април 2011 година.