Григор Димитров бе много близо до победа над 12-ия в света Ришар Гаске и класиране на 1/4-финал на турнира в Банкок с награден фонд 551 000 долара, но изпусна успеха и загуби със 7:5, 5:7, 4:6 в среща от втория кръг на надпреварата.

Първата ракета на България поведе в резултата и сервираше за спечелване на мача във втората част, но допусна обрат и отново отстъпи на французина, който го обърна и по-рано тази година във втория кръг на Ролан Гарос.

Първият сет започна равностойно и двамата съперници печелиха подаванията си до 11-ия гейм. Тогава на сервис при резултат 5:6 бе Гаске и с малко късмет Димитров постигна пробив. При 30:15 в полза на французина, Гришо спаси почти невъзможна къса топка, след това поведе с помощта на филето на мрежата и реализира още първия си брейкпойнт, за да спечели сета със 7:5.

Втората част започна отлично за българина и той стигна до ранен пробив, с който поведе с 3:1. Пре резултат 5:3 Димитров сервираше за спечелване на мача, но след като спаси два брейкпойнта, в крайна сметка загуби. След това поставеният под номер 2 в схемата французин изравни направи нов пробив, при това на 0 и в крайна сметка затвори сета със 7:5.

В решителната част двамата печелеха сервисите си до 3:3, когато Григор допусна пробив, а от яд счупи ракетата си. Гаске затвърди и поведе с 5:3, и бе близо до спечелването на двубоя още в следващото подаване на българина, който обаче спаси два мачбола и след серия от равенства все пак спечели гейма. При свой сервис 12-ия в света обаче не допусна грешка и с 6:4 спечели мача.

За участието си във втория кръг Димитров спечели 9525 долара от наградния фонд. За световната ранглиста заслужи 20 точки, но това ще бъде отстъпление, тъй като през миналата година той игра на 1/4-финал и сега не можа да защити точките си.

В следващия кръг Ришар Гаске ще се изправи срещу австралиеца Бърнард Томич, който пък бе партньор на Григор Димитров в надпреварата на двойки в тайландската столица.