Григор Димитров спечели изключително драматично срещу Ернестс Гулбис в 1/4-финален мач от турнира в Акапулко, с награден фонд 1 454 365 долара. Най-добрият ни тенисист спечели в три сета - 4:6, 7:6 (2), 7:5, и си върна на латвиеца за загубата в Ротердам от преди две седмици.

На 1/2-финала Димитров ще срещне Анди Мъри. Мачът ще е на 1 март, около 06:00 часа сутринта българско време.

С победата си срещу 18-ия в света Гулбис Григор Димитров си гарантира 180 точки за ранглистата на АТР и 67 570 долара от наградния фонд, както и завръщане в топ 20!

Ето и как се разви мачът:

Григор Димитров - Ернестс Гулбис - 4:6, 7:6 (2), 7:5

-----------

Мачът започна с неочаквана размяна на пробиви. Първо сервира Гулбис, но традиционно тежкият му сервис го нямаше и Димитров се възползва и проби на нула. Веднага след това обаче пробивът бе върнат, а после двамата тенисисти размениха по още един до 2:2. След това последва и размяна на геймове до 5:4 и сервис на Гришо, който обаче допусна нов пробив и загуби сета.

Вторият сет също започна с пробив на българина, а след това той успя и да го затвърди и да поведе с 2:0, но последваха три последователни гейма за Гулбис. Последваха доста трудни геймове, в които и двамата тенисисти с доста затруднения взимаха подаването си и се стигна до тайбрей, в който обаче Димитров бе категоричен победител – 7:2. С това Гришо изравни сетовете.

В решаващия трети сет се започна с размяна на геймове до 3:2 в полза на първата ни ракета и сервис за Гулбис. Димитров поведе с 40:0, а съдията направи второ предупреждение за разправия с публиката, което означаваше тока за Григор и той поведе с пробив и 4:2. Тогава обаче латвиецът успя да върне пробива и изравни за 4:4. Григор трудно взе сервиса си, но поведе с 5:4, а след това Гулбис сервира за оставане в сета и мача, взе подаването си за 5:5, но след това и Григор взе своето и отново постави латвиеца в позиция да сервира за сета и мача. Тогава обаче късметът изневери на 18-ия в света латвиец и Григор Димитров спечели мача. Така се класира за 1/2-финалите!