Григор Димитров изнесе пореден впечатляващ мач на силния турнир в Монте Карло и вече е на четвъртфинал на надпреварата на червени кортове (клей) с награден фонд над 2,6 милиона евро. В среща от третия кръг на надпреварата първата ракета на България се изправи срещу 30-ия в света Флориан Майер (Германия) и го победи с 6:2, 6:4.

Срещата се развиваше наравно до петия гейм, в който и двамата тенисисти печелеха подаванията си. Тогава последва първия пробив в мача, дело на Димитров при това на нула за 4:2. Веднага след това българинът реализира и сервис гейм на нула, с който поведе с 5:2 и в тези геймове постигна впечатляващите 12 поредни точки в своя полза. Григор завърши с нов пробив и спечели първия сет с 6:2 за само 27 минути.

Вторият сет също започна добре за българския талант и той успя да спечели подаването на германеца в четвъртия гейм, с което поведе с 3:1. И при резултат 5:3, когато първата ни ракета сервираше за мача, допусна пробив и Майер намали на 5:4. Димитров обаче бързо поправи грешката си и затвори мача при сервис на съперника с 6:4 за малко повече от час на корта.

Така Григор Димитров постигна най-големия си успех на клей и му предстои вълнуващ двубой с най-големия специалист на тази настилка, а именно Рафаел Надал. Испанецът също се справи с германец - Филип Колшрайбер, с 6:2, 6:4.

Димитров и Надал вече са играли веднъж на твърда настилка на турнира в Ротердам през 2009 г. Тогава Рафа бе във върхова форма, а българинът само на 17 години взе сет на далеч по-титулования си съперник, но все пак загуби с 5:7, 6:3, 2:6.

Надал е рекордьор по титли в Монте Карло, като е ставал победител общо осем пъти.

За достигането си на четвъртфиналите Григор заслужи 180 точки за класацията на АТП и 62 950 евро от наградния фонд. По всичко личи, че с представянето си в Монте Карло той ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста и за първи път ще попадне в топ 30.