Григор Димитров започна със загуба участието си на демонстративния турнир AAMI Classic в Мелбърн (Австралия).

Най-успешният български тенисист допусна поражение от представителя на Япония Кей Нишикори с 6:7(5) и 4:6.

Първият сет премина с огромно превъзходство на сервиращите, а в тайбрека Нишикори поведе с 6:2 точки и успя да задържи аванса си.

Във втората част японецът, който е 17-и в световната
ранглиста, реализира ранен пробив, след което поведе с 3:1 гейма и до края на позволи обрат.

Така нашият представител загуби и втория си мач срещу този съперник в кариерата. В предишния сблъсък на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през октомври миналата година, азиатецът печели с 6:3, 6:4.

С оглед характера на турнира, Григор ще изиграе още срещи. Следващият му съперник е Фернандо Вердаско (Испания), който отстъпи с 5:7, 2:6 от чеха Томаш Бердих.

Вердаско има една победа в един мач срещу Димитров. Двамата се срещнаха на полуфиналите в Бостад (Швеция) през миналия сезон и испанецът спечели със 7:6(3), 5:7, 7:5.