Григор Димитров се класира за втория кръг на престижния тенис турнир на трева в Лондон с награден фонд 750 хиляди евро.

В първия кръг българинът победи Иван Наваро (Испания) с 6:4, 4:6, 6:3 за 1:38 часа игра. Димитров участват в турнира с "уайлд кард". В първия сет първата българска ракета направи пробив в 10-ия гейм и спечели с 6:4 за 32 минути. Във втория сет Димитров, 361-ви в световната ранглиста, допусна пробив в 9-ия гейм и загуби с 4:6.

В третия решителен сет първата българска ракета  в мъжкия тенис направи ранен пробив и поведе с 4:1. При 5:2 той пропиля възможност за пробив, преди да приключи мача при свой сервис с 6:3.

С успеха си Григор Димитров си осигури 5775 евро от наградния фонд и 10 точки за световната ранглиста. Следващият съперник на Димитров е номер 7 в световната ранглиста Жил Симон (Франция), който почиваше в първия кръг. Това ще бъде втори мач между двамата тази година. През февруари в Марсилия (Франция) Жил Симон спечели в първия кръг с 4:6, 6:3, 7:5.

Григор Димитров получи "уайлд кард" за третия турнир от Големия Шлем за сезона - "Уимбълдън", който започва на 22-ри юни. Миналата година на турнира от Големия Шлем край Лондон Григор Димитров, който в момента е 361-ви в света, спечели титлата при юношите.