Григор Димитров записа нов рекорд в класирането си в световната ранглиста и от днес вече е №70 в света.
Най-бобрият ни тенисист се е придвижил с едно място напред. Последно Димитров участва на турнира от сериите "Чалънджър" в Сараево, където отпадна още в първи кръг, след загуба от словака Карол Бек.
От днес Григор започва участие в квалификациите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, като българският тенисист е поставен под номер 1 в квалификационната схема. В първи кръг той ще се изправи срещу южноамериканеца Рик де Фойст.
Цветана Пиронкова отстъпва с една позиция в женската ранглиста и от тази седмица е №34 в света.
През последните две седмици най-добрата българска тенисистка игра в Индиън Уелс, където отпадна във втори кръг от Ализе Корне, след което участва на турнира в Насау, където загуби на четвъртфинал от германката Ангелика Кербер.
Тази седмица Пиронкова ще вземе участие на силния турнир в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара.
снимка: Getty Images/Guliver

