Григор Димитров започна с трудна победа на турнира в шведския град Бостад. Българският тенисист се наложи с 2:1 сета над участващия с  "уайлд кард" представител на домакините Елиас Имер.

С този успех Димитров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове с награден фонд 491370 евро.

Поставеният под номер 5 българин наниза 10 аса, но се измъчи срещу 17-годишния дебютант в турнирите на АТП.

22-годишният, 29-и в световната ранглиста, Димитров сервираше за първия сет при 5:4, но допусна обрат, а след серия от три поредни гейма 1032-ият в света Имер спечели частта.

Във втората част българинът доминираше. Той поведе с 2:0, а след това проби отново в седмия гейм, за да изравни. В решаващия трети сет Димитров отрази всичките 4 възможности

за пробив на съперника си, след което успя да спечели
подаването на Имер в деветия гейм, а в последствие затвори мача при собствен сервис след 1:54 час игра.

Така Димитров заработи 7500 евро и 20 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу победителя от мача между Филипо Воландри (Италия) и Юрген Цоп (Естония).