Григор Димитров загуби от Новак Джокович с 0:3 сета (2:6, 2:6, 3:6) и отпадна в третия кръг на турнира "Ролан Гарос". Българинът направи огромен брой непредизвикани грешки, което не остана ненаказано от лидера в световната мъжка ранглиста.

Така сърбинът взе реванш за сензационната загуба от Гришо в Мадрид преди около месец, когато българинът записа впечатляваща победа в турнира от сериите "Мастърс".

Как се разви мачът:

Първи сет:
Стартът на мача не бе особено добър за Гришо, който не успя да вземе подаването си и Джокович започна с равен пробив. Последва нова добра игра на сърбина, който позволи на съперника си да направи само две точки в следващия гейм и поведе с 2:0. В третата част обаче Димитров наложи играта си и успя да затвори гейма още в първия случай, в който пред него се откри шанс да спечели. Последва шеметна четвърта част, в който Джокович спечели подаването си "на нула" и си върна предимството - 3:1. Отговорът на Гришо не закъсня и той поведе с 30:0, но допусна изравняване, след като загуби следващите две разигравания. Димитров получи предимство при 40:40, но последваха две нови отлични изяви на Джокович, който стигна до втори пробив и поведе с 4:1. Световният номер 1 продължи да налага своята игра и набързо поведе с 5:1 след няколко грешки на Гришо. Хасковлията обаче не се предаде и последва вихрен 7-и гейм, в който Григор намали на 2:5, като не позволи на съперника си да стигне до нито една точка. В осмата част българинът успя да спаси два сетбола при 15:40 и 30:40 и дори успя да спечели предимство при 40:40. Джокович обаче отвърна с две поредни точки и поведе с 1:0 сета.

Григор Димитров връща топката към Новак Джокович по време на мача между двамата на "Ролан Гарос".

Втори сет
:
Вторият сет започна с близо 8-минутен гейм, в който Григор на няколко пъти повеждаше и изпускаше аванса си, но в крайна сметка спечели подаването си за 1:0. Последва обаче бърз втори гейм, в който лидерът в световния тенис не пропусна да изравни резултата. В третата част Григор не започна добре и набързо изостана в резултата. Димитров можеше да се върне в играта, но прати в топката в аут с удар от воле и така пробивът стана факт. Джокович не пропусна да спечели своето подаване, като залагаше на трудни за Гришо удари, които идваха високо на по-слабия му бекхенд. В петия гейм обаче Димитров се пропука отново при своето подаване и Ноле реализира втори пореден пробив за 4:1. Слабата игра на Григор Димитров бе използвана отлично от Джокович, който позволи на съперника си само една точка в следващия гейм и поведе с 5:1. Гришо все пак взе подаването си в седмата част и намали на 2:5, но получи контузия и се наложи да получава помощ от физиотерапевт. Последва нов победен гейм за световния номер 1 и той поведе с 2:0 сета.

Трети сет
:
Джокович започна отлично и третия сет, като реализира пробив още в първия гейм. Григор опита да изненада съперника си във втората част и на няколко пъти пропусна да запише първи пробив в срещата. Неговият съперник обаче показа отлична психика и се измъкна отлично от ситуацията, като все пак спечели подаването си и поведе с 2:0. В третия гейм Димитров бе безпощаден и без да се бави намали преднината на световния №1 при мъжете, след като му позволи да спечели само една точка. Джокович реши да заложи на слабата страна на Гришо - бекхенда, и след серия от грешни отигравания на българина поведе с 3:1. Григор можеше да обърне всичко в своя полза след слаб старт на петия гейм, но прати в аут топка, при която бе пратил Джокович в обратната страна на корта и допусна нов пробив. Чак в шестата част Гришо показа това, което всички очаквахме от него - страхотен тенис, който е показал, че може да играе. И неслучайно стигна до пробив срещу водача в световната ранглиста, за да намали на 2:4. Последва нова лекция на българина и преднината на Джокович бе съкратена до 3:4. Тук обаче се обади контузия на сърбина, който повика за помощ физиотерапевт заради болки в рамото на дясната ръка. И точно когато се очакваше Григор да наложи своята игра, Джокович спечели подаването си "на нула". В заключителния гейм Григор спаси три мачбола, но при четвъртия капитулира и загуби срещата.