Григор Димитров отпадна от турнира в Ротердам едва във втория кръг, след като загуби мача си с 25-ия в световната ранглиста Ернестс Гулбис с  0:2 сета - 4:6, 6:7 (3).

Латвиецът демонстрира страхотния си сервис през целия мач и наниза 12 аса, докато Григор записа едва 5.

Следващ съперник на Гулбис в 1/4-финалите на турнира ще бъде победителя от мача между квалификанта Пол-Анри Матийо и Хуан Мартин Дел Потро.

Димитров напусна надпреварата с 45 точки за световната
ранглиста и 17 380 евро.

Мачът започна страхотно за Григор и той спечели подаването си на нула, след това съперникът му показа силния си сервис. Гулбис взе своя гейм, успя да пробие, а после затвърди пробива си и така поведе с 3:1. Последва размяна на геймове до 5:4, когато Гулбис сервира за сета и не се затрудни да вземе подаването си – 6:4

Вторият сет бе далеч по-равностоен, но отново Григор се затрудняваше с мощния сервис на опонента си. Двамата тенисисти не успяха да се пробият и се стигна до тайбрек. Там обаче силата в началния удар на латвиеца отново си каза думата и той категорично го спечели с със 7:3.