Григор Димитров записа изключително трудна победа с 4:6, 6:2, 7:6 (6:4) срещу израелеца Дуди Села на старта на турнира в Куинс с награден фонд 779 665 евро.

22-годишният хасковлия намери сили за обрат на два пъти, а заслуга за това имаше и приятелката му Мария Шарапова, която бе на трибуните през цялото време.

Срещата започна много равностойно. Двамата тенисисти разменяха геймове, бореха се за пробив, а до него в крайна сметка стигна израелецът – проби за 4:3 и до края успя да спечели подаванията си и сета.

Вторият обаче бе изцяло под контрола на Григор Димитров, който стигна до пробив още при втората си възможност и поведе с 3:1. Взе следващия гейм м на нула и последва доста оспорвана битка за нов пробив, но в крайна сметка Села се спаси. Стигна се до 5:2 и нов пробив на Гришо, който успя да спечели втория сет и да изравни резултата.

Третата част започна много равностойно и 22-годишният хасковлия успя да стигне до пробив чак в шестия гейм, за да поведе с 4:2. Веднага след това обаче Села успя да върне пробива и да спечели подаването си за изравняване 4:4 гейма в третия, решителен сет. Израелецът продължи страхотната си серия и успя да стигне до нов пробив срещу Григор Димитров.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Села сервираше за мача, поведе с 30:0 и трябваше да вземе само две точки, за да запише победа, но българинът демонстрира невероятен характер и с няколко чудесни отигравания успя да стигне до пробив – 5:5. Димитров спечели следващия гейм, Села също не даде да бъде пробит и се стигна до тайбрек.

Там Григор започна страхотно, поведе с 3:0, но израелецът успя да изравни при 4:4. Отново водачеството бе за българина при 6:4, а това означаваше и два мачбола за хасковлията. Той спечели още първия и продължава във втория кръг на тирнира, където ще срещне Лейтън Хюит.

Мачът с Хюит ще се изиграе във вторник, 11 юни, около 18:00 часа българско време.