Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира в китайската столица Пекин с награден фонд 3,566 милиона долара.

Най-добрият български тенисист претърпя поражение от квалификанта Роберто Баутиста-Агут (Испания) с 4:6, 2:6 само след 65 минути игра.

В първия си мач след отпадането на старта на Откритото първенство на САЩ в края на августДимитров се представи много слабо, като само през първия сет бе равностоен на съперника си.

22-годишният хасковлия, 29-и в световната ранглиста, все пак заработи 16100 долара за участието си в основната схема, то няма да прибави точки за актива си в класацията на АТП.

Димитров загуби първия сет, след като допусна единствен пробив в седмия гейм. Във втората част 64-ият в света Баутиста-Агут поведе с 2:0, а след това реализира и втори пробив, за да вземе аванс от 5:1, което се оказа решаващо.

Димитров остава в турнира на двойки, където с Томи Робредо (Испания) ще срещнат в първия кръг испанците Давид Мареро и Фернандо Вердаско.