В отсъствието на тримата си най-добри играчи - Томи Хаас, Филип Колшрайбер и Флориан Майер, Германия поведе на Франция с 2:0 победи след първия ден от четвъртфиналния двубой между двата тима за Купа "Дейвис". Бундестимът взе изненадващ аванс, след като Тобиас Камке надигра Жулиен Бенето с 3:0 сета, а 119-ият в света Петер Гойовчик постигна сензационен успех над Жо-Вилфред Цонга с 3:2 части в мач, продължил четири часа и 18 минути.

В същото време Италия се оттегли с преднина от една победа след първия ден на сблъсъка си с Великобритания в Неапол. Фабио Фонини се наложи с 3:1 сета над Джеймс Уорд, а двубоят между Андреас Сепи и Анди Мъри бе прекъснат поради липса на светлина при резултат 1:0 сета в полза на британеца.

Чехия си осигури класиране на полуфиналите, след като поведе с 3:0 над Япония, а Швейцария и Казахстан ще подновят съперничеството си при 1:1 победи.