Сърбия и Франция се класираха за четвъртфиналите в елитната Световна група на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Сърбия, който е шампионът от 2010 година, елиминира домакина Белгия, след като Виктор Троицки и Ненад Зиманич надделяха над Стив Дарси и Рубен Бемелманс с 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 в мача на двойки в Шарльороа и дадоха непреодолим аванс от 3:0 победи на гостите.

Така на четвъртфиналите от 5 до 7 април Сърбия очаква
победителя от мача между САЩ и Бразилия. Американците водят с 2:0 победи след първия ден в
Джаксънвил.

Франция също се класира за следващата фаза. Жулиен Бенето и Микаел Льодра се наложиха над представителите на Израел Джонатан Елрих и Дуди Села със 7:6(3), 6:1, 6:0 в мача на двойки в Руен и дадоха непреодолим аванс на домакините от 3:0 победи.

Така Арно Клеман стартира с успех като капитан на "петлите".

На четвъртфиналите ''петлите'' ще се изправят срещу Аржентина или Германия, като двубоите ще се играят от 5 до 7 април.

Южноамериканците водят с 2:0 победи след първия ден в Буенос Айрес.