Финландия изравни резултата срещу България след първия ден в срещата от първия кръг във втора група на зона Европа/Африка на турнира за купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:

Българският отбор поведе след удбедителна победа на Григор Димитров над Юхо Пауку с 6:1, 6:1, 6:0. Във втория мач за деня Александър Лазов допусна загуба от Майк Континен след 6:7(4), 3:6, 4:6.

Дебютантът в българския състав Лазов стартира нервно и
допусна пробив още в първия гейм, но веднага успя да изравни. В последствие се стигна до тайбрек, в който 20-годишният Континен поведе с 4:2 точки и удържа аванса си.

Във втория сет 503-ият света Лазов, който е 446 места
по-напред от съперника си в ранглистата на АТП, направи ранен пробив, но във втория гейм пропиля аванс от 40:15 и финландецът изравни. Континен стигна до нов проби в осмия гейм и това се оказа решаващо за успеха във втория сет.

Третата част вървеше равностойно, но в деветия гейм
финландецът проби и след това затвори мача при собственото си подаване.

Утре е двубоят на двойки, където по предватителна заявка
Тихомир Грозданов и Димитър Кузманов ще се изправят срещу Хари Хелиоваара и Хенри Континен. Почти сигурно след загубарта на Лазов в двойката да бъде включен Григор Димитров.