Григор Димитров спечели историческа първа победа за българския мъжки тенис. Най-добрият ни тенисист победи световния номер 3 Давид Ферер с 2:1 сета и завоюва птрва титла от сериите ATP World Tour 250. Това се случи в Стокхолм, на турнира с награден фонд 600 565 евро.

Мачът бе изключително равностоен, а отделните сетове завършиха 2:6, 6:3 и 6:4 за Григор.

С триумфа си в Стокхолм Григор Димитров спечели 250 точки за световната ранглиста и 95 700 евро от наградния фонд. С това той ще се изкачи с шест места в ранглистата и от понеделник ще заема 22-ро място, което най-доброто постижение в кариерата му.

Вижте какво каза Григор Димитров веднага след победната точка >>

Ето и как се разви мачът:

Мачът започна много равностойно, Григор Димитров сервираше пръв и трудно взе гейма си, но след това успя да затрудни и Ферер. При второто подаване на Гришо обаче третият в световната ранглиста стигна до пробив. Веднага след това обаче най-добрият ни тенисист успя да върне пробива и изравни - 2:2. Отговорът на Ферер не закъсня и той за втори пореден път проби Димитров, за да излезе отново напред в резултата. Трети пореден пробив на испанеца доведе до 5:2 в негова полза, а след това сравнително лесно взе подаването си, а с него и сета.

Втория сет започна с подаване на Григор и българинът успя да го вземе. Двамат тенисисти размениха геймове до 3:3 без да успеят да се пробият.  Димитров взе подаването си за 4:3, а след това успя да пробие третия в световната ранглиста Ферер, поведе с 5:3 и сервира за сета и изравни резултата. Така мачът ще се реши в трети сет.

Третия сет започна с подаване на Ферер, вървеше гейм за гейм до 3:3, но след това Григор Димитров направи пробив, поведе с 4:3 и взе своето подаване за 5:3. Последва бърз гейм, който Ферер взе, а след това дойде и сладката победа на Григор Димитров, който не допусна пробив и спечели първа титла от АТП турнирите.