Давид Ферер остави развръзката на финала за "Купа Дейвис" за финален пети мач, след като надигра Томаш Бердих с 6:2, 6:3, 7:5, за да изравни до 2:2 резултата между Испания и Чехия.

Така срещата между Николас Алмагро и Радек Щепанек ще определи носителя на трофея за тази година. Бердих имаше четиричасов двубой с Алмагро в петък, който спечели. В събота пък игра на двойки дуел, който продължи 3 часа и 20 минути. Ферер пък се възползва от умората на противника си и не му даде дори сет днес в Прага. Испанецът, който се наслаждава на най-добрия си сезон със 7 спечелени титли, вече има 6 победи и 3 поражения срещу Бердих.

Иберийците пък ще опитат да спечелят четвъртата си "Купа Дейвис", след като вдигнаха трофея на три пъти в последните четири години. Бившата Чехословакия, която се раздели на Чехия и Словакия през 1993 година, спечели "Купа Дейвис" през 1980 година.

Ако все пак чешкият тим победи в 100-тното издание на турнира, то Чехия ще стане първата държава след САЩ през 1990 година, която прави дубъл и печели както "Купа Дейвис", така и "Фед Къп". Чехкините спечелиха неофициалното световно отборно първенство за жени преди две седмици в същата зала.