Защитаващият титлата си Давид Ферер (Испания) се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 489 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Ферер победи четвъртия в схемата Николас Алмагро също от Испания с 6:4, 6:2 за 86 минути. Шампионът от 2011 година Алмагро реализира единствения си пробив в началото на втория сет, но но успя да удържи аванса си и спечели само още едн гейм до края на срещата.

Ферер ще търси трета поредна титла в Буенос Айрес в третия си пореден финал срещу поставения под номер 2 Фобио Фонини.

Италианецът надделя в другия полуфинал над третия в схемата Томи Робредо (Испания) с 3:6, 7:5, 6:3 след два часа игра. Фонини успя да направи обрат, след като изоставаше със сет и 3:5 във втората част срещу победителя от 2009 година.

Така той записа 23-а победа в последните си 24 мача на клей след "Ролан Гарос" през миналата година, за да се класира на пети пореден финал в турнирите на червена настилка, в които участва. Ферер има шест победи в шест мача срещу Фонини досега.