Водачът в схемата Давид Ферер се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1.05 милиона долара. Испанецът, който заема пето място в ранглистата на АТП, победи лесно Паоло Лоренци (Италия) с 6:3, 6:0.

Лоренци създаде проблеми на своя по-класен и опитен съперник в първия сет, но във втората част Ферер не даде нито един гейм на италианеца и закономерно продължава напред в турнира.

В предпоследната фаза на силния турнир в Катар испанецът ще срещне Николай Давиденко, който се наложи категорично с 6:1, 6:1 над Симоне Болели.

В друг четвъртфинален мач германският квалификант Даниел Брандс изненадващо победи французина Гаел Монфис с 6:1, 7:5. На полуфиналите Брандс ще срещне поставения под номер 2 французин Ришар Гаске, който лесно надигра словака Лукаш Лацко с 6:1, 6:3.