Световният номер 5 Давид Ферер бе съвсем близо до загубата срещу друг испанец и 11-и в ранглистата Николас Алмагро, но постигна пълен обрат се поздрави с победа с 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2, за да се класира за полуфиналите на Australian Open.

Ферер бе спечелил всички 12 мача между двамата до днес, но на "Род Лейвър Арина" поставеният под номер 10 Алмагро доминираше в разиграванията през първите две части и заслужено поведе с 2:0. Алмагро продължи да води играта и сервираше за мача при 5:4 в третата част, когато Ферер се пробуди и отвърна на удара.

Алмагро още два пъти до края на двубоя разполагаше със сервис, за да спечели срещата, но всеки път съперникът му успяваше да пробие. В крайна сметка Ферер стигна до пълен обрат след 3 часа и 44 минути и се превърна в първия полуфиналист в Мелбърн.

За място на финала той ще спори с победителя от мача между Новак Джокович и Томаш Бердих.