Роджър Федерер се класира за втория кръг на "домашния" си турнира в зала в Базел с награден фонд 1,99 милиона евро.

Петкратният шампион и поставен под номер 3 швейцарец победи французина Адриан Манарино с 6:4, 6:2 за 71 минути.

Утре в надпреварата ще се включи победителят от турнира в Стокхолм Григор Димитров. Той е поставен под номер 8 и за съперник ще има опитния Радек Щепанек (Чехия). Миналият сезон 22-годишният Димитров достигна до четвъртфиналите в Базел.

Федерер търси осмо поредно класиране на финал в Базел. През миналия сезон той загуби мача за трофея от Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който е водач в схемата през тази година и в сряда започва защитата на титлата си срещу участващия с "уайлд кард" швейцарец Хенри Лааксонен.