Номер 3 в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) спечели за шести път в кариерата си титлата на турнира в германския град Хале с награден фонд 779 665 евро.

На финала Федерер наниза 11 аса и се наложи над Михаил Южний (Русия) с 6:7(5), 6:3, 6:4 за 2:03 часа.

Швейцарецът вече има 15 победи в 15 мача срещу Южний досега, като пет от тях са именно в Хале. За 31-годишният Федерер това е 77-ма титла в кариерата, с което той се изравни на третото място с Джон Макенроу (САЩ) във вечната ранглиста по спечелени трофеи.

Лидер със 109 титли е Джими Конърс (САЩ), пред Иван Лендъл с 94 точки. Федерер печели първа титла след Синсинати (САЩ) през август миналата година.

Първият сет премина без пробиви, а Южний спечели тайбрека със 7:5.

Федерер изравни резултата след 6:3 във втория сет, с първия си пробив в срещата за 5:3.

В третата решителна част швейцарецът поведе с 4:3 с пробив, а след това взе и последните два гейма в двубоя.