Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на тенис турнира в Индиън Уелс. Швейцарецът се справи с Иван Додиг от Хърватия след 6:3, 6:1 за 61 минути игра.

Федерер, който е миналогодишен шампион, проби съперника си четири пъти и записа 82 % успешен първи сервис.
Така 31-годишният швейцарец вече има баланс от 41 успеха и едва 8 загуби в тази надпревара.

Той се стреми към спечелването на своята 22-ра титла от ATP от веригата Masters 1000. Той не е триумфирал в турнир от август миналата година, когато на финала в Синсинати победи Новак Джокович.

Следващият съперник на Федерер е неговият сънародник Станислас Вавринка, който елиминира двукратният шампион в Индиън Уелс Лейтън Хюит (Австралия) след 6:4 и 7:5. Федерер има 12 победи в 13 мача срещу Вавринка.

В изцяло френския сблъсък Жил Симон се наложи над Беноа Пер с 3;6, 7:6(5), 6:4. Напред продължава още един представител на Франция - Ришар Гаске.