Роджър Федерер (Швейцария) демонстрира отново завидна физическа форма по време на откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи над Адриан Манарино (Франция) с 6:3, 6:0, 6:2 в мач от третия кръг на турнира. Напред продължава и неговият голям съперник Рафаел Надал (Испания), който също не срещна проблеми в шестия ден на надпреварата и победи Иван Додиг (Хърватия) с категоричното 6:4, 6:3, 6:3.

Федерер, определян за "Краля на Големия шлем", преодоля съпротивата на Манарино за 81 минути и се класира за четвъртия кръг на откритото първенство на САЩ, където ще играе срещу Томи Робредо (Испания), който е поставен под номер 19. Той победи Дейниъл Еванс (Великобритания) със 7:6(6), 6:1, 4:6, 7:5.

32-годишният швейцарец е спечелил всичките 10 мача в кариерата си срещу Робредо, а при нов успех ще играе на четвъртфиналите срещу Надал.

"Това беше просто една от вечерите, в които успях да изиграя наистина великолепен мач. Изключително доволен съм от крайния резултат. Може би играх малко по-разнообразно от него и това направи разликата между двама ни. Нещата стават наистина по-лесни, когато спечелиш първия сет", каза Федерер за мача срещу Манарино.

Открито първенство по тенис на САЩ, мачове от третия кръг на мъжката схема:

2-Рафаел Надал (Испания) - Иван Додиг (Хърватия) 6:4, 6:3, 6:3
4-Давид Ферер (Испания) - Михаил Южни (Казахстан) 6:4, 6:3, 4:6, 6:4
7-Роджър Федерер (Швейцария) - Адриан Манарино (Франция) 6:3, 6:0, 6:2
8-Ришар Гаске (Франция) - 32- Дмитрий Турсунов (Русия) - 6:3, 2:6, 6:4, 4:2, отказ на Турсунов
10-Милош Раонич (Канада) - 23-Фелисиано Лопес (Испания) 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:4
22-Филип Колшрайбер (Германия) - 13-Джон Иснър (САЩ) 6:4, 3:6, 7:5, 7:6(5)
18-Янко Типсаревич (Сърбия) - Джак Сок (САЩ) 3:6, 7:6(1), 6:1, 6:2
19-Томи Робредо (Испания) - Дейниъл Еванс (Великобритания) 7:6(6), 6:1, 4:6, 7:5