Защитаващият титлата си Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд 3,729 милиона долара.

Поставеният под номер 5 швейцарец се справи трудно с 11-ия в схемата Томи Хаас (Германия) с 1:6, 7:5, 6:3 след 1:52 час игра. 32-годишният Федерер, който търси рекордна шеста титла в Синсинати, стартира лошо мача срещу Хаас. Той загуби катастрофално първия сет, а във втория навакса пробив пасив, за да стигне до обрата.

Така Федерер ще играе срещу номер 4 Рафаел Надал (Испания) за място на полуфиналите. Надал елиминира най-добрия български тенисист Григор Димитров с 6:2, 5:7, 6:2.

Това ще бъде 31-и мач между двамата бивши водачи в световната ранглиста, като Надал има предимство от 20:10 победи. В срещите на твърди кортове обаче резултатът е 6:6 успеха.

"Играли сме толкова много пъти за големи трофеи. За това всеки мач между нас много специален. Комбинацията от стилова прави срещите помежду ни изключително интересни", коментира Надал, който записа 12-а победи в 12 мача на твърди кортове през този сезон.

"Надявам се, че ще бъда готов за срещата", добави испанецът, който търси първа титла в Синсинати.

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите, след като разгроми квалификанта Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 6:0 за 50 минути. Следващият съперник на четирикратния финалист Джокович ще бъде представителят на домакините Джон Иснър.

Иснър наниза 13 аса и отстрани 12-и в схемата Милош Раонич (Канада) със 7:6(4), 6:4 за 97 минути.

Двукратният победител през 2008 и 2011 година и номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) се наложи без особени проблеми над Жулиен Бенето (Франция) с 6:2, 6:2 и също се класира за четвъртфиналите, където ще срещне шестия поставен Томаш Бердих от Чехия, който елиминира лесно Томи Робредо (Испания) с 6:3, 6:0.

Полуфиналистът от миналия сезон Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) също продължава напред. Той победи Фелисиано Лопес (Испания) с 6:4, 1:6, 6:4 и на четвъртфиналите ще играе срещу руснака Дмитрий Турсунов. Турсунов отстрани поставения под номер 3 Давид Ферер (Испания) с 6:2, 6:4.