Новак Джокович и Рафаел Надал ще подновят съперничеството си на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Монреал, след като спечелиха с лекота четвъртфиналните си срещи в надпреварата.

Потавеният под номер 4 в основната схема Надал надигра Маринко Матошевич (Австралиия) с 6:2, 6:4, докато водачът в схемата Джокович се наложи над седмия поставен Ришар Гаске с 6:1, 6:2 само за 52 минути игра. Така двамата водещи тенисисти в света в последните години ще се срещнат един срещу друг за 36-и път, като резултатът е 20:15 победи в полза на испанеца.

Новак Джокович демонстрира отлична форма и настроение от началото на турнира и се превърна в любимец на публиката със забавния танц, с който отбелязва победите си.

"Страхотно е да играеш толкова добре срещу класен играч като Гаске. Ще опитам да запомня как съм играл днес и да повторя същото на корта и срещу Надал", каза Джокович.
Рафаел Надал също не изпусна контрола върху мача срещу австралийския квалификант Матошевич.

"Радвам се, че отново ще играя срещу Джокович. Очаквам поредния голям мач помежду ни и ще дам всичко от себе си, както винаги", каза Надал.

Местният любимец Милош Раонич също се класира за полуфиналите след трудна победа над латвиеца Ернестс Гулбис със 7:6(3), 4:6, 6:4. В спор за място на финала номер 11 в схемата Милош Раонич ще срещне друг канадски представител Вашек Поспишил, който се класира на полуфинал след отказване на руснака Николай Давиденко при 3:0 в първия сет в полза на канадеца.

Четвъртфинални срещи от турнира по тенис от сериите Мастърс в Монреал с награден фонд 3.5 милиона долара:

4-Рафаел Надал (Испания) - Маринко Матошевич (Австралиия) - 6:2,6:4
1-Новак Джокович (Сърбия) - 7-Ришар Гаске (Франция) - 6:1, 6:2

11-Mилош Раонич (Канада) - Ернестс Гулбис (Латвия) - 7:6(3), 4:6, 6:4
Вашек Поспишил (Канада) - Николай Давиденко (Русия) - 3:0 и отказване на Давиденко