
Новак Джокович спечели първото издание на турнира по тенис в родния си Белград с награден фонд 450 хиляди евро. Водачът в схемата Джокович победи на финала квалификанта Лукаш Кубот от Полша с 6:3, 7:6. Това е 13-та титла в кариерата на сръбския тенисист.
"Този турнир не е най-големият, който съм печелил, но значи много за мен", заяви 21-годишният който се игра пред 7 хиляди екзалтирани зрители.
Испанецът Алберт Монтанес спечели турнира по тенис в португалския град Ещорил с награден фонд 450 хиляди евро. Поставеният под номер 7 Монтанес победи на финала четвъртия Джеймс Блейк с 5:7, 7:6, 6:0, за да вземе втора титла в кариерата си.
Чехът Томаш Бердих спечели турнира по тенис в германския град Мюнхен с награден фонд 450 хиляди евро. Поставеният под номер 4 Бердих победи на финала руснака Михаил Южний с 6:4, 4:6, 7:6, за да вземе първа титла за сезона и пета в кариерата си.

