Новак Джокович се класира за финала на US Open. Сърбинът спечели полуфиналната битка с изненадата на тазгодишното издание на турнира Станислас Вавринка.
Ноле спечели с 3:2 сета мача, продължил повече от 4 часа. В отделните части 2:6, 7:6 (4), 3:6, 6:3, 6:4. Така той ще спори за титлата в Ню Йорк за четвърти пореден път, а освен това си гарантира първата позиция в световната ранглиста до края на годината. Джокович, за когото това е 12-и финал на турнир от Големия шлем, има една титла от US Open, спечелена през 2011 година.

На трибуните пък бяха много известни личности, сред които топмоделът Наоми Кембъл, актьорът Бен Стилър и милиардерът Ричард Брансън.

28-годишният швейцарец, за когото това бе първи финал на турнир от Големия шлем, още в самото начало показа, че на световния номер 1 изобщо няма да му бъде лесно.
Вавринка стигна до два пробива и поведе с 4:1 гейма. Веднага след това обаче Джокович взе подаването му, но втората ракета на Швейцария върна пробива за 5:2, след което при свой сервис затвори сета.

Втората част бе изключително оспорвана. Двамата си размениха по един пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Ноле показа по-здрави нерви и спечели със 7:4.

Последва сравнително лесен гейм за швейцареца, който взе третата част с 6:3. И точно, когато бе в много добра серия, той допусна четвъртият сет да започне шокиращо с оглед на досегашното развитие на срещата. Джокович поведе набързо с 3:0, а в яда си Вавринка строши ракетата си. До края номер 9 в основната схема успя да вземе само три гейма и след 6:3 Джокович успя да прати мача в пети сет.

В решителната пета част двата тима си размениха по един гейм, а в третия, който бе с продължителност от цели 20 минути, надделя Вавринка. Все пак Нолепоказа защо е номер 1 в мъжкия тенис и взе сета с 6:4, а с това и мача. Като истински шампион, Джокович си осигури победата с ас.

Негов съперник на финала ще бъде Рафаел Надал (Испания), който победи Ришар Гаске (Франция).