Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ, след като надигра в три сета - 6:0, 6:2, 6:2, португалеца Жоао Соуза за 100 минути. 26-годишният сърбин изнесе лекция на Соуза и допусна поражение само в четири от общо 22 гейма в срещата.

Португалският тенисист за първи път в кариерата си игра на осветление на корт "Артър Аш" в Ню Йорк. Джокович използва 8 от общо 13 възможности за пробив в сервиса на Соуза, който се намира на 95-о в световната ранглиста.

Сръбският тенисист, шампион от Откритото първенство на Австралия през 2013 година, все още не е загубил нито един сет в тазгодишното издание на Ю Ес Оупън.

В следващия кръг Джокович ще играе срещу испанеца Марсел Гранойерс, който отстрани трудно представителя на домакините Тим Смичек с 6:4, 4:6, 0:6, 6:3, 7:5. За първи път в историята няма да има американец в четвъртия кръг на Ю Ес Оупън.

Джокович спечели Откритото първенство на САЩ през 2011 година.

Шампионът в Ню Йорк от миналия сезон Анди Мъри надигра Флориан Майер (Германия) със 7:6 (2), 6:2, 6:2. Поставеният под номер 3 шотландец срещна сериозни проблеми срещу Майер само в първия сет, но победи със 7:2 в тайбрека.

В четвъртия кръг олимпийският шампион, който спечели Уимбълдън 2013, ще се изправи срещу Денис Истомин.

Представителят на Узбекистан победи италианеца Андреас Сепи с 6:3, 6:4, 2:6, 3:6, 6:1. Ветеранът Лейтън Хюит, шампион то 2001 година, спечели с 6:3, 7:6 (5), 3:6, 6:1 срещу Евгени Донской от Русия.

Друг руснак Михаил Южни (Русия) надигра поставения под номер 12 Томи Хаас с 6:3, 6:2, 2:6, 6:3 и също се класира за четвъртия кръг на четвъртия за годината турнир от Големия шлем.