Дъждовното време над кортовете на Откритото първенство на Америка по тенис US Open „Флашинг Медоус” предотврати тежка загуба в първия сет за българската тенисистка номер 1 Цветана Пиронкова в двубоя й срещу представителката на домакините Джеймия Джексън. Изсипалият се дъжд, който прекрати играта на всички кортове и отложи и втория ден на първенството, прекъсна мача на нашата сънародничка при резултат 4:1 за американската й съперничка. По всяка вероятност двубоят ще бъде доигран утре, а Цвети ще има известно време да се концентрира и да се върне в мача.

Самият двубой започна трудно за Пиронкова, която допусна пробив още в първия гейм. След това тя успя да изравни резултата, пробивайки подаването на Джексън във втория гейм, но допусна нов пробив за 2:1 и още един за 4:1. Така Джексън трябваше да сервира за 5:1, когато двубоят бе прекратен поради дъжда.