Григор Димиторв постигна невероятен успех, след като победи шампиона от Уимбълдън Анди Мъри с 2:1 сета (4:6, 7:6 , 7:6) и се класира за финала на турнира в Акапулко (Мексико) с награден фонд от 1,5 милиона долара.

Драматичният двубой, в който двамата тенисисти демонстраха невероятен тенис продължи близо три часа. Това бе първа победа на Димитров над Мъри. Двамата са играли четири мача помежду си, като шотландецът спря нашия тенисист на финала на турнира в Бризбейн миналата година.

Видео от срещата:

Срещата не започна добре за Григор Димитров, който допусна пробив още в първия гейм. После българинът можеше да възстанови равенството след 40:15, но не успя. Двамата тенисисти си размениха подаванията в следващите части за да се стигне до нов пробив на Мъри за 1:4. Димитров се мобилизира и успя да върне един от пробивите и да спечели сервиса  си и да намали на 3:4. Отново последваха размяна на подавания, след което Мъри при собствено подаване спечели първия сет.

Втората част започна със стабилен сервис на Димитров, който поведе с 1:0, но Мъри отвърна с с добър сервис-гейм за 1:1.

В третия гейм на втората част Григор Димитров и Анди Мъри напаравиха невероятно разиграване със зрелищни изпълнения, което завърши с успех и бурна радост на българина за 2:1. След това може би ядосан шотландецът спечели на нула за 2:2. Последваха отново стабилни сервиси от двамата тенисисти като в 7 гейм Димитров спечели на нула.

Стабилното сервиране на Димитров и Мъри продължи за да се стигне до тайбрек. Българинът се представи отлично направи два мини брейка поведе с 5:1, а след това стигна до 7:5 и спечели този невероятен сет в своя полза.

Отлично начало на Димитров в третия решителен сет, след като успя да пробие съперника си, а след това със стабилен сервис поведе с 2:0.

Последваха размяна сервис-геймове, в които българинът успя да запази преднината си до 5:4., но при сервирането си за мача допусна пробив и резултата бе изравнен.

Драмата продължи в следващия гейм, след кто шотландецът поведе с 40:0, но Димитров изравни и даже стигна до два брейк пойнта, но късметът отново бе на страната на Мъри и той поведе за първи път в решителния сет. Димитров се активизира и успя да се наложи на нула за да се стигне до втори тайбрек в мача.

Решителният последен гейм в мача показа истинската класа, която притежава българският тенисист, който с много стабилна игра стигна до 7:3 точки и победата. Така Димитров се класира за трети финал от АТП в кариерата си.

В битка за трофея в Акапулко Григор Димитров ще се изправи срещу  Кевин Андерсън (ЮАР) , който в другия полуфинал се наложи над Александър Долгополов (Украйна) с 6:1, 5:7, 6:4.