Поставеният под номер едно в схемата Хуан Мартин дел Потро се наложи над над германеца Томи Хаас със 7:6(4), 6:3, с което се класира за финалния мач от турнира във Вашингтон с награден фонд от 1.3 милиона долара. Аржентинецът ще играе за титлата срещу представителя на домакините Джон Иснър, който записа цели 29 аса при победата с 6:7(7), 6:3, 6:4 срещу руснака Дмитрий Турсунов във втория полуфинал в американската столица.

Хаас поведе с 4:1 в първия сет на мача, преди дъждът над Вашингтон да прекъсне играта за около десет минути. При подновяването, Дел Потро спечели четири поредни гейма и поведе с 5:4. Германецът Хаас, победил Григор Димитров само преди ден, успя да възстанови разликата и да изравни, което доведе началната част до тайбрек. В нея Хаас спечели първите четири разигравания и стигна до победата при 7:4, но това беше всичко за него в мача. Дел Потро спечели подаването на своя съперник за 5:3 във втория сет, а след това затвори срещата само на собствените си сервиси.

Иснър, поставен под номер осем в схемата, успя да стигне до 67 процента успеваемост в първото подаване и допусна само една двойна грешка срещу Турсунов. Освен това, американецът не допусна пробив и стигна до крайния успех за малко над два часа игра.