Поставеният под номер 7 Хуан Мартин дел Потро се класира за финала на тенис турнира в Индиън Уелс.

Аржентинецът се справи с лидера в световната ранглиста Новак Джокович, побеждавайки го с 4:6, 6:4 и 6:4. Така Дел Потро сложи край на серията на сърбина от 22 поредни успеха.

Двамата показаха равностойна игра в първите две части, като първо Джокович спечели с 6:4, а след това Дел Потро изравни, взимайки втория сет отново с 6:4. В решителната трета част сърбинът поведе с 3:0, неговият съперник обаче бе силно от трибуните и успя да направи обрат, като до края загуби само гейм и взе мача след два часа и 50 минути игра.

Аржентинецът, който на четвъртфиналите елиминира номер 3 в света Анди Мъри, ще спори за трофея с друг голям тенисист - Рафаел Надал. Испанецът елиминира Томаш Бердих след 2:0 сета в другия полуфинал.