Втори пореден мач на Серина Уилямс бе прекъсван заради дъжд на турнира в Маями. Въпреки забавянето световната номер 1 обаче бе безкомпромисна и се класира на четвъртфиналите на силния турнир след победа с 6:3, 6:1 над друга представителка на САЩ Коко Вандевеге.

Срещата бе спряна при резултат 4:2 за Уилямс в първия сет и двете състезателки трябваше да чакат около половин час преди да подновят двубоя си. Все пак Серина този път нямаше проблеми, за разлика от предишния си мач срещу Каролин Гарсия и продължава напред в защита на титлата си и търсене на рекорден седми трофей в Маями.

Следващата съперничка на Серина Уилямс ще бъде 5-ата в схемата Анджелик Кербер, която победи Екатерина Макарова с 6:4, 1:6, 6:3.