Поставената под номер 9 в основната схема Даниела Хантухова от Словакия отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ, последен четвърти турнир от „Големия Шлем”. Хантухова загуби с 4:6, 6:3, 1:6 от Юлия Вакуленко (Украйна).

Бившата шампионка Светлана Кузнецова (Русия) се класира за втория кръг след победа над Клара Закопалова (Чехия) с 6:2, 6:3. Четвъртата поставена, която взе титлата тук през 2004 година, се нуждаеше само от 64 минути, за да стигне до успеха.

Напред продължава още номер 6 Анна Чакветадзе (Русия), която даде само два гейма на Ашли Уейнхолд (САЩ) – 6:1, 6:1. Победа постигна и бившата номер едно в света и 16-та в схемата Мартина Хингис (Швейцария), което победи Матилде Йохансон (Франция) с 6:0, 6:3.

13-та Никол Вайдишова (Чехия) се наложи над Аля Кудрявцева (Русия) с 6:1, 6:2.

Срещи от първия кръг на женската схема на Откритото първенство на САЩ, последен четвърти турнир от „Големия Шлем”:

Виржини Разано (Франция) - Емили Лоа (Франция) – 6:1, 6:2
4-Светлана Кузнецова (Русия) - Клара Закопалова (Чехия) – 6:2, 6:3
Лора Гранвил (САЩ) - Оливия Санчес (Франция) – 6:2, 6:2
30-Агниешка Радванска (Полша) - Акико Моригами (Япония) – 6:2, 6:1
Виктория Азаренка (Беларус) - Емануеле Галярди (Швейцария) - 6:1, 6:1
Камил Пин (Франция) - Татяна Перебийнис (Украйна) – 6:1, 6:2
26-Саня Мирза (Индия) - Кая Канепи (Естония) – 6:2, 6:7(5), 6:1
Доминика Цибулкова (Словакия) - 23-Татяна Гарбин (Италия) – 6:4, 6:3