Поставеният под №2 в схемата Джеймс Блейк отпадна във втория кръг на турнира в Сан Хосе, след като бе надигран с 6:7 (4:7), 7:6 (13:11), 6:4 от 103-ия в света Иво Карлович (Хърватия).

Американецът, който е 6-и в ранглистата при мъжете, сервира за спечелването на срещата при 5:3 гейма, след което пропиля 4 мач пойнта в тайбрека на втория сет. Карлович се възползва от грешките на съперника си и в крайна сметка записа победа.

„Пропуснах няколко добри възможности и логично загубих, каза 27-годишният Блейк. – Сам съм си виновен, допуснах много грешки и сервисът ми беше нестбилен.” ""

27-годишният Карлович записа 29 аса в актива си, а играта му започна да се подобрява във втория сет. „Блейк е един от най-добрите тенисисти в света в момента и за мен това е истинско постижение.”

Номер 4 в схемата Марат Сафин надделя за около 2 часа над тайванеца Йен-Сун Лу с 6:4, 5:7, 6:4. В следващия мач руснакът ще срещне Бенямин Бекер, който пък елиминира Бьорн Фау със 7:6, 1:6, 6:3.

КРИСТИНА БЛИЗНАШКА

Снимки: AP

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google