Томаш Бердих и Хуан Мартин Дел Потро се класираха за  полуфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,2 милиона евро.

На четвъртфиналите Бердих победи Андреас Сепи от Италия с  6:3, 6:4 за 67 минути.

"Изиграх добър мач, но не съм щастлив от грешките, които  допуснах", каза чехът, който е поставен под номер 2 в основната схема.

В спор за място на финала чехът ще срещне номер 3 в схемата Хуан Мартин Дел Потро от Аржентина, който разгроми сърбина Виктор Троицки с 6:0, 6:1 за 61 минути.

Дел Потро, който дебютира в турнира, спечели първите осем  поредни гейма преди Троицки да вземе един гейм.

Бердих и Дел Потро са изиграли четири мача един срещу друг и са си разменили по две победи.