Австралиецът Лейтън Хюит поднесе сензация на US Open. Бившият номер 1 в тениса отстрани шампиона от 2009 година Хуан Мартин Дел Потро в мач, продължил четири часа и три минути.

32-годишният Хюит, който през 2001 година спечели трофея в Ню Йорк, се наложи с 6:4, 5:7, 3:6, 7:6(2) и 6:1.

Миналогодишният шампион Анди Мъри също продължава напред. Шотландецът отстрани Леонардо Майер (Аржентина) след 7:5, 6:1,3:6, 6:1 и вече очаква следващия си съперник - Флориан Майер от Германия.

Лидерът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович пък победи със със 7:6(2), 6:2, 6:2  германеца Бенямин Бекер.

Сърбинът загуби подаването си в деветия гейм на първия сет и изостана с 4:5, но след това върна моментално пробива и стигна до тайбрек, който спечели със 7:2 точки. Той не срещна проблеми в останалата част от мача на ветровития корт и го завърши за 111 минути, като последните два сета бяха общо седем минути по-продължителни от първия.

Следващият съперник на Джокович е победителят от мача между Ярко Нийминен (Финландия) и Жоао Соуса (Португалия).

Победа постигна и петият в схемата Томаш Бердих (Чехия), който надделя над Денис Кудла със 7:6(3), 7:6(3), 6:3.

Ето и всички резултати от мъжката схема:

Лейтън Хюит (Австралия) - 6-Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (2), 6:1

9-Станислас Вавринка (Швейцария) - Иво Карлович (Хърватия) 7:5, 7:6 (8), 6:4

Маркос Багдатис (Кипър) - 17-Кевин Андерсън (РЮА) 6:2, 6:2, 6:2

3-Анди Мъри (Великобритания) - Леонардо Майер (Аржентина) 7:5, 6:1, 3:6, 6:1

20-Андреас Сепи (Италия) - Сомдев Деварман (Индия) 7:6 (8), 6:4, 7:5

5-Томаш Бердих (Чехия) - Денис Кудла (САЩ) 7:6 (3), 7:6 (3), 6:3

1-Новак Джокович (Сърбия) - Бенямин Бекер (Германия) 7:6 (2), 6:2, 6:2

31-Жулиен Бенето (Франция) - Жереми Шарди (Франция) 6:4, 6:3, 6:4

12-Томи Хаас (Германия) - Йен-Хсун Лу (Тайван) 6:3, 6:4, 7:6 (3)