България поведе на Естония с 2:0 победи в двубоя за оставане във втора група на Евро-африканската зона на купа "Дейвис".

В първия сингъл Тихомир Грозданов не даде нито един сет на съперника си Владимир Иванов, който е първа ракета на гостите. Грозданов доминираше през цялото време и надделя с 6:4, 6:1, 6:3.

Варненецът стартира добре и поведе с 5:2, което се оказа
достатъчно за успеха в първия сет. Във втората част той даде само гейм на съперника си, а в третия сет отново дръпна с два пробива и при 5:2 сервираше за мача. Иванов успя да върне единия пробив, но веднага след това Грозданов отново спечели подаването му, а с това и мача.

''Доволен съм, че дадох добро начало на България. Играем мач за мач, но се надявам да победим. Очаквах срещата да е по-трудна, но съперникът направи доста грешки. Записах доста победи този сезон, което ми даде самочувствие'', заяви след победата Грозданов.

Във втория двубой на сингъл Димитър Кузманов също не срещна проблеми срещу Маркус Кернер - 6:2, 6:1, 6:2.

Кузманов стартира отлично и взе бърз аванс от 3:0. Кернер
успя да върне пробива и да намали до 2:3, но след това
пловдивчанинът взе девет от следващите десет гейма, за да поведе с 2:0 сета. Българинът продължи да доминира и в третата част. Той реализира пробиви в третия и в седмия гейм, за да триумфира.

"Започнах много добре, пробих, поведох с 3:0. След това
направих няколко леки грешки и му позволих да се върне за кратко в мача. Въпреки всичко, още от началото усетих, че ще спечеля. Доволен съм, че след днешния ден водим с 2:0. Напрежението сега е върху тях. Надявам се още утре на двойките да си осигурим крайната победа", каза Кузманов.

В събота от 15:30 часа е мачът на двойки. Валентин Димов и Александър Лазов ще се изпратят срещу тандема Марк Ирдоя/Владимир Иванов. При успех на нашите момчета, двубоят ще приключи още утре.