България се наложи над Словения с 2:0 победи в мача от първа група на зона Европа/Африка от "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Така възпитаничките на капитана Дора Рангелова си гарантираха първото място в предварителна група "D" и продължават в плейофа за класиране на баражите за влизане в Световна група II, където съперник в неделя ще бъде Великобритания.

Вторият сингъл за деня продължи само 6 минути. Цветана Пиронкова взе първия гейм срещу Тяша Шримпф, след което словенката, която е извън първите 700 в класацията на Женската тенис асоциация, се отказа.

Преди това Диа Евтимова разби Тина Руберт с 6:1, 6:0 за 46 минути в двубоя на вторите ракети на двете страни.

В мача без значение на двойки българките също постигнаха успех.Елица Костова и Изабелла Шиникова надделяха над Андрея Клепач и Тина Руперт с 6:2, 6:3 за 66 минути. Костова и Шиникова успяваха да поведат с по 4:1 гейма и в двата сета и това се оказа достатъчно за успеха.