Световната номер 1 Виктория Азаренка от Беларус победи категорично Светлана Кузнецова (Русия) с 6:1, 6:2 на турнира в Индиън Уелс.

Азаренка, която демонстрира отлична физическа форма в срещата, проби три пъти сервиса на противничката си в първия сет.

Във втората част Азаренка нямаше проблеми и така записа 19-та поредна победа, а Кузнецова все още има предимство в директните сблъсъци с представителката на Беларус- четири победи в шест мача.

Следващата съперничка на Азаренка ще бъде представителката на Германия Юлия Гьоргес.
Поставената под номер 3 в основната схема Петра Квитова от Чехия, изненадващо напусна турнира в третия кръгслед загуба от американката Кристина Макхейл с 6:2,2:6,3:6.

Шампионката от Ролан Гарос На Ли (Китай) продължава в четвъртия кръг, благодарение на победата с 6:1, 6:3 над сънародничката си Чжън Цзъ.

В другите мачове поставената под номер 5 Агнешка Радванска от Полша се справи с 6:4, 6:2 с Флавия Пенета (Италия), а чехкинята Клара Закопалова отива напред без борба, тъй като рускинята Вера Звонарьова стана поредната жертва на стомашния вирус, който върлува сред състезателите на турнира.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google