Виктория Азаренка и На Ли ще спорят на финала на първия за годината турнир по тенис за Големия шлем - Australian Open.

Състезателката от Беларус се справи с американската сензация Слоун Стивънс, която елиминира Серина Уилямс в предишния кръг.

19-годишната представителка на САЩ спаси пет мачбола срещу световната номер едно. Азаренка обаче се пребори за успеха с 6:1, 6:4.

Лидерката в световната ранглиста проби Стивънс още в първия гейм на срещата и успя да спечели първия сет за едва 32 минути. Американката се опита да се върне в мача с началото на втория сет, но състезателката от Беларус не го позволи, повеждайки с 2:0. След това Азаренка се нарани и Стивънс върна пробива.

Първата в света обаче поведе наново с 5:3, преди 19-годишната състезателка да спаси невероятните пет мачбола и да върне брейка за 4:5. След това Азаренка получи медицинска помощ и в крайна сметка затвори мача

В другия полуфинал На Ли даде само четири гейма на рускинята Мария Шарапова за 6:2, 6:2. 30-годишната китайка ще се бори за втората си голяма титла след победа с 6:2, 6:2 над Шарапова за малко повече от час и половина игра.

Рускинята загуби само девет гейма по пътя си към полуфиналите, което е рекорд на турнира, но не успя да се справи с Ли.