Шампионката от "Уимбълдън" за 2011 година Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг в китайската столица Пекин с награден фонд 4,8 милиона долара.

Поставената под номер 4 Квитова загуби от испанката Карла Суарес Наваро с 3:6, 2:6 за 68 минути. Суарес Наваро реализира пет пробива в подаването на съперничката си и постигна първи успех от четири мача срещу чехкинята.

Испанката ще срещне в третия кръг победителката от двубоя между Йелена Янкович (Сърбия) и Моника Никулеску (Румъния). В мач от първия кръг водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка беше безапелационна срещу Ализе Корне (Франция) и постигна убедителен успех с 6:1, 6:0 за 66 минути.

Корне не успя да спечели нито веднъж подаването си в мача, а единствения й гейм дойде с пробив в първия сет. Следващата съперничка на Азаренка ще бъде германката Забине Лизицки, която отстрани трудно Анабел Медина Гаригес (Испания) с 6:3, 5:7, 6:2.

В друг мач от първия кръг полуфиналистката от 2004 и 2005 година Мария Шарапова (Русия) постигна труден успех над румънката Симона Халеп със 7:5, 7:5.

Шарапова, която е шампионка от "Ролан Гарос" през този сезон, реализира шест пробива и стигна до успеха след почти два часа игра. Във втория кръг рускинята ще срещне друга румънка Сорана Кърстя, която се наложи над шведката София Арвидсон с 6:2, 6:3.

В надпреварата при мъжете с награден фонд 2,2 милиона долара финалистът от миналия сезон Марин Чилич (Хърватия) изненадващо отпадна в първия кръг.

Поставеният под номер 4 Чилич пропиля аванс от сет и пробив аванс във втория и загуби от участващия с "уайлд кард" Мариус Копил (Румъния) с 6:3, 6:7(0), 4:6.

193-сантиметровият Копил, който е 221-и в световната ранглиста, наниза 21 аса за най-значимия успех в кариерата си досега. 21-годишният румънец ще срещне във втория кръг Флориан Майер (Германия), който победи без особени проблеми италианеца Фабио Фонини с 6:1, 6:2.