Шампионката от Откритото първенство на Австралия и защитаваща титлата си Виктория Азаренка (Беларус) и победителка в турнира от 2006 година Мария Шарапова (Русия) се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по тенис за жени в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5 милиона долара.

Миналата година на финала Азаренка победи Шарапова.

Беларускинята се справи лесно с Урсула Радванска (Полша) и спечели с 6:3, 6:1 за по-малко от 90 минути, въпреки че се оплака от болки в глезена. Бившата номер 1 в света направи пет пробива в мача и постигна 17-а поредна победа за сезона. Азаренка ще се опита да стане първата тенисистка защитила титлата си в Индиън Уелс след Мартина Навратилова през 1991 година.

Съперничка на шампионката в следващия кръг е 8-ата в схемата Каролине Возняцки (Дания), което се наложи над Надя Петрова (Русия) със 7:6(3), 6:3.

Шарапова, трета в световната ранглиста, пък надделя над Лара Арубарена Весино (Испания) със 7:5, 6:0 за 78 минути. Вторият сет тя спечели само за 22 минути и за трета поредна година достигна до четвъртфиналите. Рускинята, която е втора в схемата, ще спори за място на полуфиналите със Сара Ерани (Италия), която спечелиу срещу Марион Бартоли (Франция) с 6:3, 6:2.

Номер 4 Ангелик Кербер (Германия) отстрани испанката Габрине Бланко с 6:4, 7:5, а петата поставена Петра Квитова победи сънародничката си Клара Закопалова с 6:2, 6:3. Третата в схемата Агниешка Радванска (Полша) изненадващо отпадна в четвъртия кръг след загуба от Мария Кириленко (Русия) с 1:6, 6:4, 5:7.

Срещи от четвъртия кръг на силния турнир по тенис за жени в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5 милиона долара:
1-Виктория Азаренка (Беларус) - Урсула Радванска (Полша) 6:3, 6:1
2-Мария Шарапова (Русия) - Лара Арубарена Весино (Испания) 7:5, 6:0
4-Ангелик Кербер (Германия) - Габрине Бланко (Испания) 6:4, 7:5
5-Петра Квитова (Чехия) - 19-Клара Закопалова (Чехия) 6:2, 6:3
6-Сара Ерани (Италия)- 9-Марион Бартоли (Франция) 6:3, 6:2
7-Саманта Стосър (Австралия) - 24-Мона Бартел (Германия) 4:6, 6:2, 6:3
8-Каролине Возняцки (Дания) - 10-Надя Петрова (Русия) 7:6(3), 6:3
13-Мария Кириленко (Русия) - 3-Агниешка Радванска (Полша) 6:1, 4:6, 7:5