Защитаващата титлата си Виктория Азаренка и Мария Шарапова се класираха за полуфиналите на турнира в Доха с награден фонд 2,369 милиона долара.

Световната номер 1 Азаренка разгроми шестата поставена Сара Ерани (Италия) с 6:2, 6:2 за 84 минути.

На полуфиналите състезателката от Беларус ще играе с победителката от мача между номер 4 в схемата Агниешка Радванска (Полша) и бившата номер 1 Каролин Вожняцки (Дания).

Третата поставена Мария Шарапова също постигна победа на четвъртфиналите. Тя се наложи над шампионката от Откритото първенство на САЩ Саманта Стосър с 6:2, 6:4 за 82 минути.

Рускинята, която се стреми към трета титла от Доха, поведе с 5:1 в първия сет.

Във втората част Шарапова с пробив направи 3:0, но Стосър изравни - 4:4. Все пак рускинята нямаше проблеми и спечелипоследните два гейма в мача.

В спор за място на финала бившата номер 1 в света ще играе с победителката от мача между Серина Уилямс (САЩ) и Петра Квитова (Чехия).

Ако спечели този мач 31-годишната Уилямс ще оглави световната ранглиста на УТА и ще стане най-възрастната номер 1.