Виктория Азаренка (Беларус) и Серина Уилямс (САЩ) се класираха за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис, предаде БТА.

Номер 2 в схемата Азаренка победи квалификантката Яна Чепелова от Словакия с 6:3, 6:3 за 74 минути. Беларускинята, която миналата година достигна до полуфиналите на Уимбълдън се класира за четвъртия кръг за трети път в кариерата си.

Азаренка направи пет пробива и допусна два срещу 178-ата в света Чепелова. Словашката тенисистка игра за първи път на турнир от Големия Шлем. В следващия кръг Азаренка ще играе с Ана Иванович (Сърбия).

Бившата номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) записа трудна победа над китайката Чжън Цзе с 6:7(5), 6:2, 9:7 за 2:28 часа.

Американката, която е четирикратна шампионка на Уимбълдън загуби с 5:7 тайбрека на първия сет от 25-та в схемата китайка. Уилямс направи два пробива във втория сет, който взе лесно с 6:2 след само 25 минути на корта.

Шестата поставена американка спечели мача след пробив в 15-ия гейм на третия сет и затвори срещата при третия си мачбол. Следващата съперничка на 30-годишната Уилямс ще бъде Ярослава Шведова от Казахстан, която отстрани номер 10 в схемата Сара Ерани (Италия) с 6:0, 6:4.