Номер 1 в световната ранглиста Виктория Азаренка победи с 6:3, 6:1 Мария Шарапова и триумфира с титлата от турнира в Пекин с награден фонд 4.8 милиона долара.

Поставената под номер 1 представителка на Беларус не срещна никакви трудности срещу своята голяма съперничка и й позволи да спечели едва четири гейма във финалния двубой. Победата е седма за Азаренка в общо 11 мача срещу Шарапова.

Поставената под номер 2 рускиня позволи на Азаренка да поведе с 4:0 и в двата сета на срещата, продължила 88 минути.

По-рано тази година Виктория Азаренка спечели Откритото първенство на Австралия, както и силните турнири в Доха и Индиън Уелс. Победата е четвърта за Азаренка срещу Шарапова в пет двубоя между двете през 2012 година. Представителката на Беларус надигра рускинята на финалите на Откритото първенство на Австралия и на турнира в Индиън Уелс през настоящия сезон.

Титлата е под номер 13 в кариерата на Азаренка и пета за нея през годината. Предишната титла на представителката на Беларус беше през март в Индиън Уелс.