Защитаващата титлата си Виктория Азаренка (Беларус) се класира за четвъртифиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 2 Азаренка победи 13-ата в схемата Слоун Стивънс с 6:3, 6:2 за 91 минути.

Състезателката от Беларус не допусна пробив и не даде почти никакви шансове на съперничката си, като отново даде пет гейма на американката, както и на полуфиналите през миналата година.

"Обичам да играя тук. Чувствам се като у дома си", коментира Азаренка, която записа 18-а поредна победа в "Мелбърн Парк".

Състезателката от Беларус е фаворитка да спечели трета поредна титла след отпадането на петкратната шампионка и номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) вчера и днешната загуба на шампионката от 2008 година Мария Шарапова (Русия).

Поставената под номер 3 Шарапова падна от 20-ата в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:3, 4:6, 1:6, след като допусна цели 45 непредизвикани грешки.

Рускинята, която достигна до полуфиналите през миналия сезон, спечели първия сет, но тогава започнаха проблемите на сервис. Тя допусна четири поредни пробива и изоставане от 0:5 във втората част.

В третия сет грешките продължиха и Шарапова взе само един гейм в него. Цилбулкова за първи път достигна до четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Симона Халеп (Румъния).

11-ата в схемата Халеп елиминира бившата номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) с 6:4, 2:6, 6:0.