Виктория Азеринка стана първата четвъртфиналистка от днешната програма на Ролан Гарос. Световната номер три нямаше никакви проблеми в срещата си от четвъртия кръг и победи шампионката от 2010-а Франческа Скиавоне с 6:3, 6:0 за само 71 минути.

И двете състезателки имаха проблем със сервиса си в началото, като имаше пет поредни пробива. При 3:3 в първия сет Азаренка намери ритъма си и спечели оставащите девет гейма до края и за трети път се класира сред най-добрите осем.

Следващата съперничка на представителката на Беларус ще бъде Мария Кириленко. Рускинята победи Бетани Матек-Сандс (САЩ) със 7:5, 6:4 и така стигна за първи път до този етап на Ролан Гарос.

Днес (3 юни) трябва да станат ясни всички участнички на четвъртфиналите. Другите два мача са Джейми Хемптън (САЩ) – Йелена Янкович (Сърбия) и Слоун Стивънс (САЩ) – Мария Шарапова (Русия). В топ 8 вече са Серина Уилямс, Светлана Кузнецова, които ще играят една срещу друга и Агниешка Радванска, и Сара Ерани.